Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

rozrząd skoda octavia 1.9 105KM bxe

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #51
    Zamieszczone przez Sznurek
    Tak wymień też pompę wody nie ma sensu zaoszczędzać 130pln bo jak zacznie Ci cieknąć to wtedy trzeba będzie znowu rozpinać rozrząd i niepotrzebne koszta robocizny. Montowałem kilka szt. SKF i jak na razie o.k
    dziękuję za odpowiedź, ktoś jeszcze ma opinie o pompach SKF ?
    TDI + SDI

    Komentarz


    • #52
      Zamieszczone przez marcw
      Zbliżam się do wymiany rozrządu przy znikomym przebiegu 28000km i 5,5 roku
      masz ori pompę i ją zostaw. Przy takim przebiegu nie ruszaj pompy.

      [ Dodano: Wto 23 Gru, 14 21:21 ]
      Zamieszczone przez Sznurek
      Tak wymień też pompę wody nie ma sensu zaoszczędzać 130pln bo jak zacznie Ci cieknąć to wtedy trzeba będzie znowu rozpinać rozrząd i niepotrzebne koszta robocizny. Montowałem kilka szt. SKF i jak na razie o.k
      a co Twoim zdaniem ori pompa po nie całym 30 tyś będzie gorsza od nowego zamiennika? Bez jaj. Te ori pompy wytrzymują bardzo dużo km.
      Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

      Komentarz


      • #53
        Swoje lata też ma jak rozrząd. Ale jak już przystałeś na tym to nie zaszkodzi wymiana oringu na pompie.

        Jestem nauczony tak że jak auto przyjeżdża na rozrząd to leci cały komplet, niż za chwile ma wrócić klient z wyciekiem płynu

        Komentarz


        • #54
          Ja bym wymienił tylko pasek i napinacz, reszty bym nie ruszał. Przy tak symbolicznym przebiegu nie ma sensu.

          Komentarz


          • #55
            Jak cię stać to moim zdaniem wymienić wszystko na ponowne ori

            Komentarz


            • #56
              Zamieszczone przez buldoggg
              Jak cię stać to moim zdaniem wymienić wszystko na ponowne ori
              wiadamo dwie szkoły, falenicka i otwocka..... :szeroki_usmiech

              z jednej storny 5 lat i 28 kkm nie stanowi problemu, z drugiej....no właśnie..... :szeroki_usmiech

              osobiście wchodząc z założenia "jak dbasz tak masz" - choć nie zawsze pokrywa się to z prawdą - zakładam scenariusz pesymistyczny i wymieniam wg minimum jednego z kryterium ejmen
              >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

              Komentarz


              • #57
                Proszę powiedzcie mi jaka jest sensowna odpowiedź na pytanie kiedy robić rozrząd 1.9 tdi bxe przebieg na dzień dzisiejszy to 62 tys km. W serwisie twierdzą że po 5 latach powinienem to zrobić. Jak uważacie kiedy tak na prawdę powinienem sie tym zainteresować autko jest z 2010 roku z czerwca.Pozdrowionka.

                Komentarz


                • #58
                  Zamieszczone przez will
                  W serwisie twierdzą że po 5 latach powinienem to zrobić.
                  czyli wypadałoby Ci w czerwcu(co jest zgodne z zapisami instrukcji)..... :szeroki_usmiech, ale jak masz przez to nie spać po nocach to zrób kiedy uważasz
                  >>E<< by Ali, defibrylator by DGW

                  Komentarz


                  • #59
                    Zamieszczone przez will
                    Proszę powiedzcie mi jaka jest sensowna odpowiedź na pytanie kiedy robić rozrząd 1.9 tdi bxe przebieg na dzień dzisiejszy to 62 tys km. W serwisie twierdzą że po 5 latach powinienem to zrobić. Jak uważacie kiedy tak na prawdę powinienem sie tym zainteresować autko jest z 2010 roku z czerwca.Pozdrowionka.
                    Dla mnie odpowiedź jest prosta powinieneś zrobić rozrząd po 5 latach niezależnie od małego przebiegu auta. Po prostu guma paska się starzeje i dlatego zalecane są wymiany co 5 lat.

                    Komentarz


                    • #60
                      Zamieszczone przez aronus
                      Dla mnie odpowiedź jest prosta powinieneś zrobić rozrząd po 5 latach niezależnie od małego przebiegu auta. Po prostu guma paska się starzeje i dlatego zalecane są wymiany co 5 lat.
                      amen ja tez tak zrobiłem i tez coś przy ok 60 kkm ale po 6 latach :P Dokładniej jest na poprzedniej stronie

                      Komentarz


                      • #61
                        odgrzeję......jaki obecnie koszt wymiany kompletnego rozrzadu z robocizną ?

                        Komentarz


                        • #62
                          gruto, kolego bardzo ogólne pytanie. ASO, CZY PAN kaziu na podwórku lub warsztat z zaufaniem. części też ASO. czy nie, oryginały, czy zamienniki

                          Komentarz


                          • #63
                            ok andrzej1962
                            zaufany warsztat i ASO........ wszystko ORI

                            Komentarz


                            • #64
                              Zamieszczone przez gruto
                              ok andrzej1962
                              zaufany warsztat i ASO........ wszystko ORI
                              850 na ori z nowym płynem.
                              www.k-mot.pl
                              Specjalizacja VAG, inne marki też naprawiam.
                              Autoholowanie.
                              Robert Kulma

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X